Gmina Lubochnia

Uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

                Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote, Diamentowe czy Żelazne Gody to jubileusze niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej. Tegoroczna uroczystość uhonorowania medalami za długoletnie pożycie małżeńskie miała miejsce w sobotę, 19 października w Centrum Tradycji Kulinarnych w Małczu.

               Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji jubilatów, którą odprawił ks. Proboszcz Tomasz Bojanowski w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubochni. Podczas mszy, pary odnowiły przysięgę małżeńską i otrzymały pamiątkowe różańce. Po mszy św. jubilaci wraz z rodzinami udali się do Centrum Tradycji Kulinarnych w Małczu. Wszystkich przybyłych powitała zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego pani Aneta Milczarek. Słowa uznania, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia dla dostojnych Jubilatów skierował oraz aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Lubochnia Piotr Majchrowski w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Lubochnia oraz Sekretarz Gminy Lubochnia. Oprócz medali parom wręczone zostały „Lubocheńskie Kuferki” i kwiaty. Niespodzianką dla świętujących i ich rodzin był występ ZPiT „Mali Lubochnianie”. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i tradycyjnego toastu „Sto lat” wzniesionego lampką szampana.

              Pary obchodzące jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego „ZŁOTE GODY”: Teresa i Jan Bukowscy, Barbara i Wiesław Dunajscy, Jadwiga i Jan Gierzkowscy, Marianna i Michał Grad, Halina i Bogdan Jagiełło, Wanda i Janusz Jedlińscy, Julianna i Tadeusz Kagankiewicz, Barbara i Józef Kępa, Teresa i Franciszek Krawul, Janina i Jan Kopeć, Marianna i Władysław Łysakowscy, Barbara i Edward Przybyłek, Irena i Andrzej Pichola, Barbara i Tadeusz Piecho, Teresa i Janusz Raczkowscy, Marianna i Ryszard Rybak, Irena i Wacław Staszek, Teresa i Edward Szambelan, Ewa i Eugeniusz Szczecińscy, Marianna i Henryk Wójciak, Teresa i Władysław Wójciak

Pary obchodzące jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego: Krystyna i Tadeusz Chmielewscy, Barbara i Leon Chmielewscy; 65-lecia zaś Marianna i Józef Karwasikowie.

Gratulujemyi życzymy kolejnych lat w zdrowiu.

Złote GodyDSC4375DSC4366 (2)DSC4016DSC4221DSC4248DSC4409

 

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/GminaLubochnia/


DOSTEPNOSC

szczepimy sie

Bieżące informacje z Gminy Lubochnia

Inwestycje w Gminie Lubochnia

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Lubochnia - Archiwum

RODO ochrona danych

banner ttmionz

System Informacji Przestrzennej Inwestycje w Gminie LubochniaKrajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaKrajowy Instytut Meteorologii

RPO - Lodzkie

bannery - wf125x125