Gmina Lubochnia

SUKCES NA MIARĘ MISTRZA

Ma dopiero 13 lat, a na swoim koncie sukcesy w bardzo trudnych i prestiżowych konkursach. Talent, rozległa wiedza, pracowitość i skromność to bez wątpienia atrybuty Macieja Pietrzyka, ucznia klasy VIa Szkoły Podstawowej w Lubochni. Maciek już na początku swej drogi edukacyjnej dał się poznać jako chłopiec o nieprzeciętnych możliwościach intelektualnych.

DSC 0031

Do wyjątkowego talentu, który posiada, należy dodać pracowitość, co potwierdzają wysokie wyniki w nauce w latach poprzednich. W tym roku szkolnym pierwsze półrocze edukacji Maciej zakończył ze średnią ocen 6,0. Swoich sił próbował w kilku bardzo ważnych konkursach, które wyłaniają najlepszych z najlepszych. Były to konkursy kuratoryjne i międzynarodowe. Takim międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej był „Bóbr”. Zadania w tym konkursie są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. W tej rywalizacji Maciej otrzymał tytuł Laureata edycji polskiej Międzynarodowego Konkursu Bóbr, zajmując III miejsce.

Dnia 16 marca 2018r. na uroczystym zakończeniu, odbywającym się w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Maciek odebrał dyplom i nagrodę rzeczową. Organizatorem konkursu „Bóbr” i nauczycielem opiekującym się jego uczestnikami w szkole jest pani Elżbieta Skoneczna. Z sukcesem wziął udział również w konkursach przedmiotowych: historii (etap rejonowy) - opiekun pani Anna Świnoga, matematyki (etap wojewódzki) – opiekun pani Bożena Matuszewska-Pająk oraz języka angielskiego (etap wojewódzki) – opiekun pani Sylwia Staszek.

Maciej Pietrzyk z prof. dr hab. Maciejem M. Sysło29244593 1735331399861223 6138576729293193216 n

Na szczególne podkreślenie zasługują ostatnie dwa. Sukces w kuratoryjnym konkursie z języka angielskiego dał bowiem Maciejowi tytuł finalisty, natomiast z matematyki tytuł laureata. Tym samym uczeń zostaje zwolniony z przystąpienia do egzaminu z matematyki kończącego 8-letnią szkołę podstawową, jednocześnie otrzyma 100% punktów z tego przedmiotu. Maciejowi oraz jego Rodzicom należą się zasłużone gratulacje.


DOSTEPNOSC

szczepimy sie

Bieżące informacje z Gminy Lubochnia

Inwestycje w Gminie Lubochnia

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Lubochnia - Archiwum

RODO ochrona danych

banner ttmionz

System Informacji Przestrzennej Inwestycje w Gminie LubochniaKrajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaKrajowy Instytut Meteorologii

RPO - Lodzkie

bannery - wf125x125